fbpx

Strona używa cookies, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Korzystając ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na otrzymywanie cookies.więcej

Zasady

Regulamin sklepu internetowego www.przywarastrzalka.com

 

 • 1. Definicje

Na potrzeby niniejszego regulaminu, przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć:

 • Kupujący – osoba fizyczna lub osoba prawna,
 • Konsument – osoba fizyczna, zawierająca ze Sprzedawcą umowę sprzedaży niezwiązaną z bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,
 • Regulamin – niniejszy regulamin,
 • Sklep – sklep internetowy działający pod adresem przywarastrzalka.com
 • Sprzedawca – administratorem i wyłącznym właścicielem Sklepu jest Monika Przywara-Strzałka, prowadzącą działalność gospodarczą Przywara-Strzałka Hello z siedzibą w Ropczycach, adres: 39-100 Ropczyce, ul. Świętej Barbary 3, NIP 8181641266
 • 2. Postanowienia wstępne
 1. Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedawca prowadzi sprzedaż detaliczną, świadcząc jednocześnie na rzecz Kupujących usługi drogą elektroniczną. Za pośrednictwem Sklepu, Kupujący może dokonać zakupu produktów widocznych na stronach Sklepu.
 2. Regulamin określa zasady i warunki korzystania ze Sklepu, a także prawa i obowiązki Sprzedawcy i Kupujących.
 3. Do korzystania ze Sklepu, w tym w szczególności do dokonania zakupu w Sklepie, nie jest konieczne spełnienie szczególnych warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego. Wystarczające są: dostęp do Internetu standardowy system operacyjny, standardowa przeglądarka internetowa, posiadanie aktywnego adresu e-mail.
 4. Klient Sklepu zobowiązany jest do korzystania z treści zamieszczonych na stronach Sklepu wyłącznie do użytku własnego oraz Korzystania ze Sklepu w sposób zgodny z przepisami prawa obowiązującymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz postanowieniami Regulamin
 • 3. Usługi świadczone drogą elektroniczną
 1. Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedawca świadczy na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną.
 2. Podstawową usługą świadczoną drogą elektroniczną na rzecz Kupującego przez Sprzedawcę jest umożliwienie Kupującemu złożenia zamówienia w Sklepie. Złożenie zamówienia możliwe jest bez konieczności założenia konta w Sklepie.
 3. Jeżeli Kupujący zdecyduje się założyć konto w Sklepie, Sprzedawca świadczy na rzecz Kupującego również usługę drogą elektroniczną polegającą na założeniu i utrzymywaniu konta w Sklepie. W koncie przechowywane są dane Kupującego oraz historia złożonych przez niego zamówień w Sklepie.
 4. Sprzedawca podejmuje środki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrożenia bezpieczeństwa świadczonych usług, w szczególności środki służące zapobieganiu pozyskiwania i modyfikacji danych osobowych przez osoby nieuprawnione.
 5. Sprzedawca świadczy usługi wysyłania newsletterów poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej sklepu, za pośrednictwem którego Klient wyrazi zgodę na otrzymywanie od Sklepu informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany przy rejestracji adres poczty elektronicznej, gromadzenie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez Sklep dla celów marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Sklep, jako administrator wszystkich podanych przez Klienta danych osobowych, zapewnia ich ochronę zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Do automatyzacji newsletterów używamy platformy MailChimp. Przez zapisanie się do newslettera, Użytkownik wyraża zgodę na przesłanie podanych osobowych do MailChimp, zgodnie z ich Polityką Prywatności i Regulaminem. Klient może zrezygnować z usługi newslettera w dowolnym momencie, klikając na link znajdujący się na dole każdej z przesłanych wiadomości e-mail.
 • 4. Składanie zamówienia
 1. Informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty Sprzedawcy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszenie Klientów do składania ofert zawarcia Umowy Sprzedaży.
 2. Klient może składać zamówienie w Sklepie za pośrednictwem strony internetowej Sklepu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
 3. Po złożeniu zamówienia, Sprzedawca przesyła na podany przez Klienta adres poczty elektronicznej potwierdzenie jego złożenia. Informacja o przyjęciu zamówienia do realizacji i utworzeniu wysyłki jest oświadczeniem Sprzedawcy o przyjęciu oferty, i z chwilą jego otrzymania przez Klienta zostaje zawarta Umowa Sprzedaży.
 4. Warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe złożenie zamówienia.
 5. Strona internetowa Sklepu przywarastrzalka.com nie przedstawia jego stanu magazynowego. Wszystkie produkty są robione ręcznie w podanym przy każdym produkcie czasie realizacji nie dłuższym niż 10-15 roboczych dni, chyba że Sprzedawca podał inny termin.
 6. Zamówienie będzie dostarczone na adres wskazany przez Klienta w zamówieniu.
 7. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostarczeniu zamówionego towaru lub realizacji zamówienia, wynikające z błędnie podanego przez Klienta lub niedokładnego adresu dostawy.
 • 5. Formy dostawy i metody płatności
 1. Kupujący ma do wyboru następujące formy płatności: za pośrednictwem serwisu przelewy24, paypal, standardowym przelewem na podane konto. Po wybraniu Kupujący płatności zostanie przekierowany do wybranego panelu płatności.
 2. Kupujący ma do wyboru następujące formy dostawy zamówienia: za pośrednictwem firmy kurierskiej Fedex (dotyczy tylko przesyłek zagranicznych) , DPD lub Poczty Polskiej. Nie ma możliwości odbioru osobistego.
 3. Wysyłka do krajów Unii Europejskiej oraz pozostałych miejsc zostanie wyceniona po uprzednim kontakcie ze Sklepem pod adresem hello@przywarastrzalka.com i jest realizowana we współpracy z firmą Fedex.
 4. Ceny Towarów w Sklepie są cenami brutto. W polskiej wersji językowej podawane są w złotych polskich, a w angielskiej wersji w EURO. Klient ma możliwość zmiany waluty na EURO, przez wybór angielskiej wersji językowej.
 5. Koszt dostawy ponosi Kupujący, chyba że Sprzedawca odmiennie określi w Sklepie.
 • 6. Karty podarunkowe
 1. Kart podarunkowych kupionych w sklepie com można używać w celu zapłaty za całe zamówienie lub jego część. Jeśli wartość karty upominkowej jest mniejsza niż wartość zakupu, możesz wybrać dodatkową metodę płatności, aby sfinalizować transakcję. Karty upominkowej można użyć tylko raz. Jeśli wartość zamówienia jest mniejsza niż wartość zakupu, niewykorzystane środki nie zostaną zwrócone.
 2. Karta upominkowa jest ważna przez 1 rok od daty zakupu. Po upłynięciu okresu ważności nie można zapłacić kartą za zakupy. Karty upominkowej można użyć tylko raz.
 3. Kartę upominkową otrzymasz w ciągu 24 h po złożeniu zamówienia na ternie Polski za pomocą przesyłki kurierskiej.
 4. Jeśli zdecydujesz się zwrócić produkty kupione za pomocą karty upominkowej, otrzymasz e-kartę upominkową, oraz, o ile została użyta dodatkowa metoda płatności, zwrot środków zapłaconych za pomocą tej metody płatności. E-karta upominkowa zostanie wysłana pocztą e-mail po przetworzeniu zwrotu.
 5. Klient jest zobowiązany do podania prawidłowego adresu e-mail, na który zostanie wysłana e-karta upominkowa. Jeśli nie uda się potwierdzić Twojego adresu e-mail, Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania dostawy e-karty upominkowej.
 6. Kart upominkowych nie można wymieniać na gotówkę.
 7. Masz 14 dni (licząc od następnego dnia po dostarczeniu zamówienia) na anulowanie zamówienia niewykorzystanej karty upominkowej zakupionej online. Jeśli chcesz zwrócić kartę upominkową, skontaktuj się z nami pod adresem hello@przywarastrzalka.com.
 8. Sklep nie ponosi żadnej odpowiedzialności za kartę upominkową w wypadku jej zgubienia, kradzieży, lub zniszczenia. Karty upominkowe należy traktować tak jak gotówkę.
 • 7. Realizacja zamówienia
 1. Po złożeniu przez Kupującego zamówienia, na adres poczty elektronicznej Kupującego zostanie wysłane potwierdzenie zamówienia.
 2. Jeśli Kupujący wybrał metodę płatności w postaci przelewu na rachunek bankowy Sprzedawcy, zobowiązany jest zapłacić za zamówienie w terminie 7 dni od chwili zawarcia umowy.
 3. Wszystkie produkty są robione ręcznie, a czas realizacji zamówienia każdorazowo wskazany jest w opisie produktu. W przypadku okresu promocji, wyprzedaży i świąt czas realizacji może ulec wydłużeniu, o czym bezzwłocznie zostanie poinformowany Kupujący.
 4. Jeśli zamówienie obejmuje więcej niż jeden produkt, czasem realizacji zamówienia jest najdłuższy czas wskazany w opisie produktu wchodzącego w skład zamówienia.
 5. Czas realizacji zamówienia liczony jest od chwili dokonania płatności za zamówienie, chyba, że Kupujący wybrał formę płatności za pobraniem – wtedy czas realizacji zamówienia liczony jest do chwili zawarcia umowy.
 6. Po zrealizowaniu zamówienia Sprzedawca prześle na adres poczty elektronicznej Kupującego potwierdzenie realizacji zamówienia i rozpocznie wysyłkę zamówienia do Kupującego. Do każdego zamówienia dołączony jest paragon, chyba że klient uprzednio zgłosi chęć otrzymania faktury VAT i prześle wymagane dane.
 7. Wysyłka zamówienia do Kupującego realizowana jest w sposób wybrany przez Kupującego.
 8. Czas dostawy zamówienia do Kupującego zależny jest od wybranej przez Kupującego metody wysyłki i liczony jest od dnia zrealizowania zamówienia.
 • 8. Gwarancja, zwroty, reklamacje
 1. Sklep jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta będącego konsumentem w rozumieniu art. 221 k.c. za niezgodność Towaru nabytego przez Klienta z Umową sprzedaży, w zakresie określonym Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r.
 2. Wszystkie Towary oferowane w Sklepie są nowe, a zdjęcia Towarów mają charakter przykładowy. Towary wykonywany są ręcznie, tylko z naturalnych materiałów. Sprzedawca wykorzystuje tylko 100% skóry naturalne: bydlęce skóry licowe oraz bydlęce dwoiny pochodzące z włoskich oraz polskich garbarni. Mogą wystąpić nieznaczne różnice w wyglądzie produktów.
 3. Towary wykonane na zamówienie; według specyfikacji Klienta lub dostosowane w taki sposób, że służą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (szczególnie poprzez grawer laserem) nie podlegają wymianie i zwrotowi.
 4. Sklep zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian cen oraz ilości Towarów w ofercie Sklepu, w ciągu dnia, wycofywania lub wprowadzania poszczególnych produktów do oferty Sklepu, przeprowadzania i wycofywania akcji promocyjnych na stronie Sklepu, jaki również ich modyfikacji.
 5. Każda rzecz kupiona w Sklepie może być reklamowana z zachowaniem odpowiednich terminów i warunków reklamacji jeśli posiada wady stanowiące o jej niezgodności z Umową sprzedaży. W celu rozpoczęcia procesu reklamacji prosimy o pobranie i wypełnienie formularz reklamacji (Pobierz formularz reklamacji), który wraz towarem, należy odesłać pod wskazany w nim adres (Przywara-Strzałka Hello, Św. Barbary 3, 39-100 Ropczyce). Klient otrzyma informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Sklep przesyłki zawierającej reklamowany Towar. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji złożonej drogą kurierską, Sklep wyśle do Klienta produkt pełnowartościowy (naprawiony lub nowy) w ciągu 14 dni, a gdy okaże się to niemożliwe (np. wyczerpany nakład), Sklep zwróci pełną kwotę zapłaconej ceny Towaru. W przypadku nieuwzględnienia reklamacji, Towar zostanie odesłany wraz z opinią o niezasadności reklamacji.
 6. W razie stwierdzenia przez Klienta uszkodzenia Towaru podczas transportu, Klient zobowiązany jest sporządzić w obecności kuriera protokół szkody. Reklamacje wynikające z tytułu uszkodzenia Towaru podczas transportu będą rozpatrywane na podstawie protokołu szkody sporządzonego przez Klienta i kuriera.
 7. Klient ma prawo odstąpić od Umowy sprzedaży bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty otrzymania Towaru. Warunkiem uwzględnienia zwrotu jest wysłanie w ciągu 14 dni od dnia otrzymania Towaru na adres podany w formularzu (Przywara-Strzałka Hello, Św. Barbary 3, 39-100 Ropczyce) oświadczenia o odstąpieniu od zawartej Umowy sprzedaży (Pobierz Formularz zwrotu) oraz zakupionego Towaru (z oryginalnymi metkami, nieużywanego i czystego, nie uszkodzonego, w tekturowym pudełku i odpowiednio zabezpieczonym – nie przyjmujemy zwrotów nadanych w kopertach bąbelkowych oraz nadanych paczkomatem). Pieniądze odesłane zostaną na podany przez Klienta numer konta maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przez Sklep Towaru. Jeżeli płatność nastąpiła przy użyciu karty płatniczej, zwrot zostanie wykonany na tę samą kartę.
 8. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia Towaru w przypadkach zwrotu uszkodzonego Towaru, zwrotu dokonanego po upływie dopuszczalnego terminu lub dostarczenia do Sklepu Towaru niepełnowartościowego, tj. niekompletnego.
 9. Sklep nie przyjmuje Towarów odsyłanych w przesyłkach za pobraniem.
 • 9. Dane osobowe i pliki cookies

Zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookies znajdują się w polityce prywatności dostępnej w zakładce.

Postanowienia końcowe

 1. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania oraz odwoływania ofert, promocji oraz do zmiany cen produktów w Sklepie bez uszczerbku dla praw nabytych przez Kupującego, w tym w szczególności warunków umów zawartych przed dokonaniem zmiany.
 2. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w Regulaminie. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się Regulamin obowiązujący w dacie zawarcia umowy.
 3. Kupujący, którzy posiadają konto w Sklepie o każdej zmianie Regulaminu zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną na adres e-mail przypisany do konta. W przypadku braku akceptacji treści nowego Regulaminu, Kupujący ma prawo w każdym czasie wypowiedzieć umowę o prowadzenie konta poprzez usunięcie konta lub złożenie Sprzedawcy stosownego oświadczenia, w dowolnej formie, o wypowiedzeniu umowy o prowadzenie konta.
 4. Do umów zawartych w Sklepie stosuje się prawo polskie. W sprawach dotyczących sporów pomiędzy Sklepem a Klientem będącym konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, wynikłych z umów sprzedaży, do których ma zastosowanie Regulamin, sądem właściwym jest sąd powszechny wynikający z przepisów prawa. W sprawach dotyczących sporów pomiędzy Sklepem a Klientem innym niż określony w ust. 1, wynikłych z umów sprzedaży, do których ma zastosowanie Regulamin, sądem właściwym będzie sąd powszechny właściwy ze względu na siedzibę Sprzedawcy
 5. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01.09.2018

W zakresie ust. 2 proszę zajrzeć do art. 38 ustawy o prawach konsumenta. Tam znajduje się dokładne wyliczenie, kiedy prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje. W razie chęci zastosowania któregoś z wyłączeń, proszę powielić dokładnie jego treść tutaj. W przeciwnym wypadku, ust. 2 można całkowicie usunąć.